Zaawansowane szukanie.

Gdzie się podział "komfort" safrane
Autor Wiadomość
Lukasz737 
Klubowicz

Safrane: 1998, phII, 2.5, bez bajerów

Wysłany: 2015-08-14, 22:14   Gdzie się podział "komfort" safrane

W wielu opiniach na temat Safrane powtarza się zdanie, że w Safrane uświadczymy wspaniałego komfortu prawie jak S - klasie Mercedesa. Ja takowego jeszcze nie uświadczyłem. Najbardziej komfortowym autem jakim jeździłem był Mercedes w124. Co prawda niewieloma autami jeździłem i z tąd brak punktu odniesienia. W każdym razie jest jedna rzecz która mnie denerwuje w Mojej Safrane. Nerwowe jak ja to nazywam zachowanie na niektórych poprzecznych nierównościach. Mam tu na myśli np. spękania w asfalcie które zalano asfaltem. Jest u mnie taka droga testowa. Jechałem po niej golfem 5 i mercedesem w210 i było dobrze i gładko a w Safrane jakieś takie głuche pukanie. Dzisiaj wymieniłem sprężyny na fabryczne. Amortyzatory to TRW gazowo olejowe. Łączniki są ok. Gumy stabilizatora wyglądają dobrze choć widać spękania. Wszystkie tuleje wahachaczy wymienione. Poduszki kolumny mc persona ok. Nie sprawdzałem jeszcze tulei sanek - choć są ponoć trwałe i nie padają jak w lagunie I. Do sedna. .. czy Safrane po prostu wybiera kiepsko poprzeczne nierówności czy dalej szukać przyczyny? Prosiłbym o opinie odnośnie zawieszenia w Safrane jak i wskazanie możliwych przyczyn takiego zachowania się zawieszenia... chyba wszystko jasne :)

SURU 
Klubowicz

Wysłany: 2015-08-14, 22:34   

Tuleje sanek .... no co Ty ? Pierdolinio musiałby po aucie przejechać by się wybiły ... to nie Laguna . Przede wszystkim poduszki muszą być nie wybite i amorki z najwyższej półki . Dodatkowo ... montaż . Kapsle na poduszkach ma ? Świetnie tłumią skrzypienie . Montaż amorków .... po linii z wcięciem na zwrotnicy następnie skręcamy całą kolumnę .... dopasować się musi do zawieszenia od spodu . Opony raczej nie mają nic do zawieszenia .

Lukasz737 
Klubowicz

Safrane: 1998, phII, 2.5, bez bajerów

Wysłany: 2015-08-15, 09:00   

No tak zapomniałem napisać, że chodzi mi o przednie zawieszenie. Z tyłu jest wszytko dobrze i jestem zadowolony. Mechanik przykręcił tą dużą śrubę poduszki na podniesionym aucie a powinno się dokręcać na stojącym ale czy to by miało takie znaczenie? Poduszki całe niepopękane czyli chyba niewybite. Na fabrycznych amortyzatorach też miałem takie tłumienie poprzecznych nierównośći. Np. podczas przejazdu przez most gdzie są dylatacje - przez jedne miękko się przejeżdża a przez niektóre jest takie uodczucię jakby za szybko dobijało zawieszenie. Na zlocie trzeba będzie potestować... :)
Ostatnio zmieniony przez Lukasz737 2015-08-15, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu