Zaawansowane szukanie.

opony asemetryczne a kierunkowe
Autor Wiadomość
patrys4891 
Organizator zlotu

Safrane: 99 phII 2,9 V6 24V manual

Wysłany: 2015-03-19, 16:08   opony asemetryczne a kierunkowe

Przeglądałem tematy i nie znalazłem takiego.
Jestem ciekawy jak się odnosicie do rodzaju bieżnika.
Czy uważacie któryś rodzaj za lepszy lub gorszy?

Moja osobista wątpliwość powstała jak przeanalizowałem zasadę działania opony asymetrycznej. Weźmy przykładową oponę asymetryczną:

Taka opona ma zawsze stronę zewnętrzną i wewnętrzną. Czyli zamontowana po lewej stronie kręci się w jednym kierunku a po prawej stronie w przeciwnym.
I tu następuje moja wątpliwość. Bo gdy tą przykładową oponę zamontujemy z lewej strony to te skośne rowki wyprowadzają wodę na zewnątrz. Jednak po zamontowaniu ze strony prawej te rowki będą wodę pompować do środka opony.

To takie moje proste rozumowanie.

W przypadku bieżnika kierunkowego opona kręci się zawsze w tym samym kierunku, więc na prawej i lewej stronie będzie się zachowywać tak samo.

Co jest leprze?

Oczywiście wiadomo że nad projektami opon siedzą inżynierowie, którzy mają dużo większą wiedzę niż ja, dlatego jestem ciekawy czy macie jakieś swoje przemyślenia lub wiedzę na ten temat?

kaziu
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-19, 16:15   

To wszystko jest tak zaprojektowane żeby opona pracowała tak samo dobrze w obu kierunkach. Letnie wybieram asymetryczne bo są cichsze od kierunkowych.

pawloplus 
Forumowicz

Safrane: 1996, 3.0V6 12V, RTE

Wysłany: 2015-03-29, 22:05   

Ja posiadam Vredestein Ultrac Sessanta i mogę z ręką na sercu je polecić. Na suchym klei się do drogi na mokrym spisuję się również rewelacyjnie. W porównaniu do Continental Contisportcontact 3 jak i Bridgestone Potenza re050a cenowo są tańsze a jakościowo jak dla mnie lepsze. Conti na mokrym nie dawała rady zbytnio zresztą jak Brigi. Na suchym zachowują się wszystkie podobnie. Co do ścieralności to zrobiłem na Vredi raptem 10000 ale zużycia nie zauważyłem. Na tyle opony posiadają jeszcze tzw cycki :P

Wypowiem się co do Uniroyala RainSport 3 opona super na suchym i jeszcze lepsza na mokrym tylko szybko niknie w oczach :)
Ostatnio zmieniony przez pawloplus 2015-03-29, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  

Atropos 
Klubowicz

Safrane: 2000, PH 2, 2.9 V6

Wysłany: 2015-03-29, 22:42   

Ja w najbliższym tygodniu odbieram nowy komplet Vredestein Sportrac 5. Dużo dobrego słyszałem i czytałem o gumach tego producenta.

pawloplus 
Forumowicz

Safrane: 1996, 3.0V6 12V, RTE

Wysłany: 2015-03-29, 23:06   

Firma Vredestein robi dobre oponki. Co do danego modelu nie wypowiem się bo ich nie użytkowałem i żaden znajomy też takowego nie posiada lub posiadał

misiek_pt 
Forumowicz

Safrane: 2000 Ph2 3.0 V6 24v manual pk6

Wysłany: 2015-03-29, 23:51   

Atropos, posiadam takie oponki z konca 2014 roku nowe. jak narazie ok. na mokrym tracą przyczepnośc ale to wina raczej mocy auta i mocniejszego dotknięcia pedału gazu :D

Odpowiedz do tematu