Zaawansowane szukanie.

2.5 20V wyciek z lewej półosi.
Autor Wiadomość
Jacek 81 
Forumowicz

Safrane: 1997 ph II 2.5 20V initiale paris/1994 ph I 2.2 12V alize

Wysłany: 2014-01-17, 00:26   2.5 20V wyciek z lewej półosi.

Witam jak w temacie wyciek z lewej półosi skrzynia VM1 001 padł uszczelniacz po 3 miesiącach od wymiany.Problem polega na tym ze lewa półoś ma spory luz osiowy w łożysku na wewnętrznym przegubie ruszając nim góra dół to jest około 3 mm.Wnętrze łożyska gdzie wkładana jest półoś ma głębokie rysy ale półośka nie wygląda na uszkodzona jest gładka.Teraz pytanie czy opłacalna jest wymiana tych łożysk chodzi mi o koszty zakupu i ich dostępność wymienił bym je sam dodam ze skrzynia poza tym problemem pracuje bez zarzutów.Teraz druga opcja wymiana skrzyni mam możliwość kupić za 300 zł skrzynie VM1 003 czym różni się ta skrzynia od VM1 001.
Ostatnio zmieniony przez Jacek 81 2014-01-17, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  

Daroot 
Moderator
Daroot Garage

Wysłany: 2014-01-17, 08:52   

Same skrzynie mogą różnić się przełożeniami, albo napędem czujnika prędkości. Generalnie nie powinny się różnić. Z tego co zauważyłem to im większy numer tym młodsza skrzynia - jakoś to idzie tak w parze.

Co do łożyska - ja bym wymieniał - to tylko łożysko, dopasujesz każde. Będziesz wiedział co masz, a tak to następna loteria a kasa wywalona.

Jeszcze jak piszesz że zrobisz sam - jeden dzień roboty. Mogę sprawdzić dokładnie jak Ci zależy jakie tam łożysko przychodzi.

Jacek 81 
Forumowicz

Wysłany: 2014-01-17, 22:52   

Byłbym wdzięczny za oznaczenia tych łożysk zorientował bym się o ich dostępność i cenę zanim wydłubię skrzynie z auta.

Daroot 
Moderator
Daroot Garage

Wysłany: 2014-01-17, 23:21   

Zonk - nie mam! Dialogys nie podaje, a tylko łożyska do automata... :(

Jacek 81 
Forumowicz

Wysłany: 2014-01-20, 22:53   

W takim razie lipa naprawa może się troszeczkę przeciągnąć bo trzeba rozebrać skrzynię i dopiero szukać odpowiednich łożysk dzięki za chęci.

k1erwin 
Forumowicz

Wysłany: 2014-01-21, 18:18   

Półoś nie jest mocowana na łożysku. Łożyska znajdują się na obudowie mechanizmu różnicowego (wewnętrzna szalka).Tak duży luz świadczy o znacznym zużyciu satelit lub też samej półosi. Padnięty uszczelniacz po tak krótkim okresie i wyciek może świadczyć o kiepskiej jego jakości (zapewne był założony zamiennik a nie orginalny volvoski który kosztuje prawie połowe ceny zakupu skrzyni używanej.

Jacek 81 
Forumowicz

Wysłany: 2014-01-23, 00:23   

Uszczelniacz był oryginalny Volvo nie zamiennik kosztował mnie 68zł sztuka wymieniłem oba w tym samym czasie koniec półosi z wielowypustem na pewno wchodzi w satelitę a cześć gładka od wielowypustu do przegubu w czym jest podparta w obudowie mechanizmu? Niestety nigdzie nie ma schematu takiej skrzyni i nie wiem jak to wygląda półoś nie wydaje się być zużyta żadnych rys ocena wzrokowa. Nie znam nominalnej średnicy półośki bo można by ja pomierzyć i było by wtedy wiadomo na 100%. Na pewno wewnętrzna powierzchnia w łożysku lub obudowie mechanizmu tam gdzie opiera się gładka cześć półosi jest mocno zużyta widać głębokie rysy i ubytki metalu.Dla porównania z prawej strony element skrzyni biegów w którym opiera się półoś jest całkowicie gładki.Pisałem że skrzynia pracuje bez zarzutów ale dzisiaj tak się przysłuchałem jak się rozgrzeje to słychać w niej klekotanie.

Odpowiedz do tematu