Zaawansowane szukanie.

Światła do jazdy dziennej
Autor Wiadomość
matth 
Forumowicz

Safrane: 99r/ph2/2,5

Wysłany: 2012-05-27, 23:17   

Fuj, żadne doczepiane światła nie wyglądają choćby OK..

Fajny patent ma kumpel w C5, elektryk zrobił mu obwód długich z przekaźnikiem, tak że świeca na 50%. Nie ma wiochy, widać z daleka, nie oślepia.

henry71
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-27, 23:18   

RedHead napisał/a:
maestropl napisał/a:
a trzeci powie że LPG

a czwarty, że ropa dla traktorów

sory, musiałem :rotfl: :rotfl:
:ok: :ok: :ok: :cwaniak:

pasta
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-28, 08:09   

Ja bym prosił o porządny manual jak to,wszystko zmontować :-)

Mój znajomy powtarza że samochody sa na
benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki,a na gazie gotuje sie obiad.
;-)

patrys4891 
Organizator zlotu

Safrane: 99 phII 2,9 V6 24V manual

Wysłany: 2012-05-28, 12:28   

A co ten znajomy mówi o samochodach elektrycznych i wodorowych? :dontgetit:

Wracając do tematu, to muszę poszukać świateł dziennych, z którymi szafka będzie wyglądała ładnie a nie jak po wiejskim tuningu.
Zostaje pytanie gdzie i w ogóle czy takie znajdę.
Ostatnio zmieniony przez patrys4891 2012-05-28, 12:34, w całości zmieniany 2 razy  

maestropl
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-28, 15:10   

lepszych od tych ze zdjecia kolegi nie znajdziesz.
drugi typ to to o czym wspomniałem wczesniej a napomknął też kolega matth (do obejrzenia na poprzedniej stronie)

maestropl
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-27, 22:48   

A tak to wygląda u mnie

http://youtu.be/e6tzvgXOY4M

patrys4891 
Organizator zlotu

Wysłany: 2012-06-28, 09:05   

Rozwiązanie super.
Tylko gorzej że jakiś bardziej gorliwy policjant czy człowiek na przeglądzie technicznym może stwierdzić że te reflektory w homologacji nie mają opcji świateł dziennych...

moryc
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 17:06   

Podłączenie takich świateł to pikuś :ok: Robię to na co dzień

maestropl
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 17:16   

Podłączenie to 5 przewodów, wszystko znajdziemy w skrzynce z bezpiecznikami w desce.

Czy gorliwy czy nie - na pewno z korzyścią dla żywotności ksenonów i całej reszty, o obciążeniu nie wspominam. Na przeglądzie myśle że przejdzie bo działa jak należy, świeci jak należy, spełnia warunki, oczywiscie brakuje magicznego RL na szkle ale...:)

pawelsafrane
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 21:46   

Ja ostatnio zakładałem u siebie światła do jazdy dziennej, nie chciałem doczepiać żadnych lampek i pomysł był taki aby wszystko wyglądało na fabryczne, kupiłem moduł włączają się po odpaleniu silnika gasną po zgaszeniu lub włączeniu postojówek, założyłem żarówki w zaślepkach przy halogenach ;)

M1513K 
Forumowicz

Safrane: '07 ESPACE Initiale, '08 MASTER Pack Clim, '97 CLIO

Wysłany: 2012-06-28, 21:48   

pawelsafrane napisał/a:
założyłem żarówki w zaślepkach przy halogenach ;)

Jedyne sensowne i estetyczne rozwiązanie.

Daroot 
Organizator zlotu
Daroot Garage

Wysłany: 2012-06-28, 21:48   

pawelsafrane napisał/a:
Ja ostatnio zakładałem u siebie światła do jazdy dziennej, nie chciałem doczepiać żadnych lampek i pomysł był taki aby wszystko wyglądało na fabryczne, kupiłem moduł włączają się po odpaleniu silnika gasną po zgaszeniu lub włączeniu postojówek, założyłem żarówki w zaślepkach przy halogenach ;)

Swietne rozwiazanie - przymierzalem sie swego czasu, nie zdazylem :)
Zwlaszcza ze tam przygotowane jakby pod to bylo - zaslepki tak fajnie zrobione.

pawelj992
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-28, 23:20   

Witam, może podepnę się pod temat bo podobnie jak @pawelsafrane mam taki zamiar założyć w tamtym miejscu żarówki i moje pytanie co do modułu czy wystarczy taki http://goo.gl/y5H7bl czy może zainwestować i kupić coś droższego np. http://goo.gl/dRgpx i jeszcze jedno pytanie czy taka instalacja jest trudna bo w sumie raczej jestem amatorem w sprawach związanych z elektryką ;)

M1513K 
Forumowicz

Safrane: '07 ESPACE Initiale, '08 MASTER Pack Clim, '97 CLIO

Wysłany: 2012-06-28, 23:27   

pawelj992 jak już było wcześniej napisane. Drugi link to wieś, dno i 10 metrów mułu.
Nie wiem jak pierwszy link, bo u mnie prowadzi donikąd.

patrys4891 
Organizator zlotu

Wysłany: 2012-06-30, 22:19   

Światła dzienne z jakiegoś powodu zostały wymyślone, ludzie używają a w większości nowych samochodów są montowane w fabryce. Czy to oznacza że producenci mają nierówno pod sufitem bo montują dzienne? A może chodzi o to że to jakaś tam przeróbka i wiochą jest to że to przeróbka? Na ta intencję można bombardować każdą przeróbkę, dodanie, czy zmienienie czegokolwiek.
Dla mnie dyskusja o gustach forumowiczów na temat świateł dziennych jest porostu dziecinna i śmiać mi się chce z tych co tak strasznie się oburzają na takie pomysły.

Wracając do tematu, pomysł Maestropl jest fajny, ale...
No właśnie, ja miałem na szczęście tylko dwa spotkania z ubezpieczalniami i zawsze wymyślali idiotyzmy. Wiem też że jak rzeczoznawca dopatrzy się że coś jest w samochodzie niezgodne z przepisami, co teoretycznie powinno wykluczyć pojazd z ruchu, potrafią się wykręcić z wypłaty odszkodowania.
Konkretnie: wsadziłem do tylnych świateł diody (pozycje i hamowania), z tyłem jak żarówka. Wszystko fajnie, świecą się pięknie, oszczędność energii, koniec problemu z przepalaniem i to wszystko bez żadnych przeróbek. Wszystko fajnie do czasu aż ktoś nie wjedzie w tyłek i nie powie że światła nie działały prawidłowo. Ubezpieczalnia stwierdzi że diody bez homologacji, wiec całe światła tracą homologację, czyli samochód niesprawny, czyli niedopuszczony do ruchu, czyli ubezpieczalnia nie wypłaca odszkodowania.
Mi się to nie zdarzyło i nie wiem czy komukolwiek się zdarzyło, ale sytuacja teoretycznie możliwa. I co wtedy?
Dlatego ja wole się kurczowo trzymać przepisów i nie kusić losu.

maestropl
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-30, 22:43   

Wszystko trzeba robić z głową. Układ w moim aucie deaktywuje się w pięć sekund - otwiera sie skrzynke z bezpiecznikami i wyjmuje jeden z nich. Voila. Z reszta. Każdy robi to co uważa, biorąc pod uwage różne aspekty które idą za takimi decyzjami.
Osobiście zdecydowałem sie na to wyjście zamiast lamp diodowych.

wojtas80 
Forumowicz

Safrane: Wersja milenijna na bogato.

Wysłany: 2014-04-11, 11:55   

Doszedłem również do tego aby zamontować u siebie światła dzienne i myślałem wykorzystać do tego zaślepki przy halogenach, żeby było estetycznie.
Pierwsza opcja jest taka, aby wyciąć w nich otwór i zamontować coś takiego:
http://allegro.pl/swiatla...4056763635.html lub
http://allegro.pl/swiatla...136383018.html.
Druga opcja to włożenie w zaślepki żarówki, może jakieś ledy i moduł automatyczny do włączania i przełączania świateł.

Teraz pojawia się pytanie jakich ewentualnie żarówek użyć czy może spróbować zmontować wszystko w pierwszej opcji?

słonina
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-26, 22:11   

Kurde niepotrzebnie zakładałem nowy temat http://forum.safrane.pl/v...p?p=60553#60553 może da się go tu podpiąć, a tak to wygląda jak jest ciemno https://youtu.be/nyCvLegib-Y

Lukasz737 
Klubowicz

Safrane: 1998, phII, 2.5, bez bajerów

Wysłany: 2015-04-27, 08:29   

Ja zastanawiałem się nad włożeniem słabszej żarówki w halogeny i moduł automatyczny. Chyba byłoby legalne?

lesiu11 
Klubowicz

Safrane: 2000, PH2, 2.9 V6 24V, manual

Wysłany: 2015-04-27, 09:50   

oczywiście, że nie, przecież halogeny mają homologację jako światło przeciwmgłowe a nie do jazdy dziennej.

Odpowiedz do tematu