Zaawansowane szukanie.

Rura dolotu powietrza
Autor Wiadomość
Cakes 
Forumowicz

Safrane: 1993,PH1,2,2Si,RT

Wysłany: 2010-09-22, 23:22   Rura dolotu powietrza

Witam,

Poszukuje materialu (rury), ktory mogby zastapic rure dolotu powietrza.
Zastosowalem spiro (najmniejsza srednica 80mm), jednak karbowana konstrukcja i wieksza srednica, powoduje zasysy zbyt duzej ilosci powietrza i wystrzaly.

Jak pamietam to poprzednia rura miala 75mm srednicy.

Za wszelkie sugestie bede wdzieczny.

troja26 
Forumowicz

Safrane: rok.1993, silniczek 3.0 V! wersja RT klimatronik, elektryka szyb, tempomat, i wygoda :D

Wysłany: 2010-09-22, 23:52   

Bez urazy zrezygnuj z gazu ;)

franczesko 
Forumowicz

Safrane: 1997, phII, 2.0 16v LPG, RXE

Wysłany: 2010-09-23, 20:33   

troja26 napisał/a:
Bez urazy zrezygnuj z gazu ;)

oj nie zgodzę się! ja już 8000 tyś mam przejechane nowa instalacja zero jakich kolwiek problemów dla mnie TYLKO GAZ już kolejne auto kolejna NOWA instalacja, więc nie :cenzura: głupot że gaz jest do niczego, naprawdę zależy wszystko od doboru generacji do auta.
ale się uniosłem sorki pozdro.
RENAULT MEGANE 96' 1.8D Sedan bordowy
CITROEN XSARA COUPE 98' 1.6 LPG 3d zielony metalic
jest:
RENAULT SAFRANE RXE 97' 2.0 16v LPG zielony metalic

M1513K 
Forumowicz

Safrane: PH 2 RXE 2.0 16V 2000r.

Wysłany: 2010-09-23, 21:21   

A ja znowu miałem trzy auta z gazem, z czego w dwóch zakładałem "ja". I powiem tak: NIGDY WIĘCEJ GAZU !

Cakes 
Forumowicz

Wysłany: 2010-09-23, 22:48   

troja26, gdzies napisalem, ze mam gaz?? Nawet w opisie auta nie mam, ze ma gaz. Poprosze o odpowiedz do tematu, bo to raczej nie jest z nim zwiazane.

Rura dolotowa uszkodzona poprzez korozje. Rozkruszyla mi sie w reku gdy ja zdjalem.

Daroot 
Moderator
Daroot Garage

Wysłany: 2010-09-23, 22:52   

Nie ma czegoś takiego jak zbyt duża ilość zasysanego powietrza w wolnossącym silniku. To znaczy jest, ale w Twoim przypadku nie ma to żadnego znaczenia.
Silnik może mieć tylko opory wciągania powietrza.
Wydaje mi się że Twój problem nie jest związany z rurą dolotu powietrza, gdyż czy jest ona zamontowana czy nie - nie powinno to mieć żadnego znaczenia.

Cakes 
Forumowicz

Wysłany: 2010-09-23, 22:54   

Daroot, ma znaczenie. Jak jest sciagnieta to juz w ogole obroty wariuja jak szalone.

Daroot 
Moderator
Daroot Garage

Wysłany: 2010-09-23, 23:05   

Cakes napisał/a:
Daroot, ma znaczenie. Jak jest sciagnieta to juz w ogole obroty wariuja jak szalone.

Dziwna sprawa. Mądre książki i teoria mówią że nie ma znaczenia przy wolnych obrotach...

Co innego na wyższych obrotach - to tak. Dlatego nawet stosuje się doloty o zmiennej długości w zależności od prędkości obrotowej i tak samo długość dolotu ma znaczenie dla przesunięcia momentu obrotowego.

Co do Twojego przypadku, przychodzi mi do głowy pomysł że to jakaś nieszczelność w Twoim silniku - typu kolektor ssący, przepustnica. W momencie gdy rura jest założona, silnik ma pewne opory które musi pokonać by zaczerpnąć powietrza i obroty się normują.

Kiedy rura jest zdjęta - oporów nie ma praktycznie żadnych, silnik ciągnie powietrze przez filtr powietrza i także innymi nieszczelnościami - tak sobie to tłumaczę.

Ja szukałbym pod tym kierunkiem, gdyż nie spotkałem jeszcze silnika który zmieniałby charakterystykę pracy na wolnych obrotach, w zależności od tego czy ma dolot czy nie.

Cakes 
Forumowicz

Wysłany: 2010-09-23, 23:11   

Daroot, na wolnych jest wszystko OK. W momencie kiedy dodam gazu np. na biegu jalowym, to w okolicy hmmm 3-4000 obr/min pojawia sie strzal, ktory wczesniej nie wystepowal, tylko po zamontowaniu nowej rury.

Fakt autko troszke stalo w garazu bo nie mialem czasu, aby przy nim dlubac. Jednak tak jak wczesniej pisalem gdzie indziej, bez rury autko chodzilo jak traktor, jednak obroty lataly jak szalone. Dodam, ze test byl robiony zaraz po zdjeciu starej rury. Przed zdjeciem rury wszystko bylo w porzadku.

Odpowiedz do tematu