Zaawansowane szukanie.

pionowa wycieraczka tylna
Autor Wiadomość
Arcadio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-28, 05:54   pionowa wycieraczka tylna

Zdjęcie upolowanej w Siewierzu Szafki zainspirowało mnie do zadania pytania. Otóż jak zrobić, by wycieraczka tył pozycję spoczynkową miała pionowo a nie poziomo ? Dla mnie taka pionowa wygląda ładniej, a że w Szafce widok do tyłu i tak jest żaden (jak się ma zagłówki wysunięte i roletę), więc pionowa wycieraczka nie zrobi mi większej różnicy a byłoby oryginalnie. Ktoś z naszych tak ma (troja26), może więc podrzuci manuala jak tego dokonać ?

troja26 
Klubowicz

Safrane: rok.1993, silniczek 3.0 V! wersja RT klimatronik, elektryka szyb, tempomat, i wygoda :D

Wysłany: 2009-08-30, 11:32   

siemanko a czy przypadkieem nie upolowałeś mnie :D ja mam pionowo wycieraczkę ;)

arek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-30, 11:46   

troja26, to może odpowiesz koledze, czy kombinowałeś z wyłącznikiem krańcowym w silniczku , czy masz założony od Laguny (bo tam jest pionowo) ?

troja26 
Klubowicz

Safrane: rok.1993, silniczek 3.0 V! wersja RT klimatronik, elektryka szyb, tempomat, i wygoda :D

Wysłany: 2009-08-30, 12:09   

no dobra przyznam się mam walnięty przekażnik i się zatrzymuje albo na środku albo u góry :D

Aga_i_Przemo 
Forumowicz

Safrane: MOJA BYŁA: PhII '97 2.5 20V Camarque ASB + LPG BRC Plug&Drive + Zmienne wspo :D

Wysłany: 2010-11-20, 21:29   

Witajcie!
podepnę się pod temat bo i mnie zainspirowała pewna sytuacja :D
mianowicie zaparkowałem Szafę obok sąsiada Laguny II HB. Obie stały tyłem do okien i mogłem podziwiać te tyłeczki, kuferki :rotfl: i w tedy mnie olśniło... myślę: ale fajna wycieraczka szyby w tej Lagunie, taka opływowa, taka ładna, nowoczesna i odlotowa :hyhy: ciekawe jak by się prezentowała na plecach safranki ?? :chytry: :luka:

Tu pytanie kieruje do Was, kto prócz szafy ma jeszcze Lagune II HB ??
chodzi o to czy przypasuje taka wycieraczka... :dontgetit:
Jak będzie z jej krzywizną, powierzchnią wycierania, czy wieloklin pasuje ?

Dziś odwiedziłem kumpla i jego Lagune I HB... ku jego zdziwieniu z oczkową 13-tką :hyhy:
Wiem już że wycieraczka z Laguny I pasuje do Safrane pomimo tego że inaczej jest wyprofilowana ale jest trochę za krótka i to jest jej największa bolączka (przedstawiłem to graficznie na rysunku :D ) i ma za małą powierzchnie wycierania :/

Czy jest jakaś dobra dusza na forum co by mogła to sprawdzić ? przyłożyć wycieraczkę z Laguny II HB do Safrankowej ?
naprawde nie chce jej odkręcać sąsiadowi... :zawstydzony:

Pozdrawiam Przemo

Aga_i_Przemo 
Forumowicz

Safrane: MOJA BYŁA: PhII '97 2.5 20V Camarque ASB + LPG BRC Plug&Drive + Zmienne wspo :D

Wysłany: 2011-07-08, 20:03   

Witajcie! wycieraczka tylna nie dała mi spokoju... i kupiłem taką z Laguny II :hyhy:

Więc tak: wieloklin, nakrętka, wszystko pasuje... :)
Do minusów zaliczam:
- troszkę za krótka ok 60mm (nie obejmuje 3-go stopu) - można to przeżyć
- wymaga małego podpiłowania ramienia w 2 miejscach (wogóle nie widoczne) żeby nie ocierało ramie o gumę na osi silniczka, i by sama wycieraczka, (piórko) lepiej dolegało do szyby na całej długości...
- szerokie ramię widoczne w lusterku wstecznym ale też kwestia przyzwyczajenia...

Przy tej modyfikacji górę wzięło serce a nie rozum :rotfl:

ale efekt taki jak na zdjęciu - dla mnie i Agi (co równie ważne ;) ) -rewelacja ! jestem zadowolony bo safi już nie wygląda jak polonez :P ;)

Koszt z wysyłka 50zł + nowe piórko

P.S Foto jeszcze przed modyfikacją, jutro dokończę :D

Pozdrawiam Przemo

Roadrunner 
Klubowicz

Safrane: 1993 PH1 3,0, Allrad & 1996 PH1 2.2 Si RT

Wysłany: 2011-07-08, 22:30   

Osobiście wolę szafrankową wycieraczkę. Ta od lalki po prostu nie pasuje, jakiś takiś ma dziwny ten łuk...:D Na poziomo wygląda nie fajnie, może na pionowo się jej wygląd poprawi. Czekam na foty.

Nie da Ci tak w dupe ani żona,ani matka, tylko renatka ;/

henry71
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-08, 22:51   

no mnie też się niestety nie podoba jednak fabryczna wygląda o niebo lepiej no i nie Przesadzaj z tym polonezem :) :D

Aga_i_Przemo 
Forumowicz

Wysłany: 2011-07-09, 06:35   

Tu się z Wami zgodzę Heniu i Piotrek że o niebo lepiej by wyglądała pionowo tak jak jest w Lagunie... tylko jak to zrobić ? zobaczymy później... no ale na razie zostanie tak jak jest bo mówię Wam na żywo wygląda to według mnie o wiele lepiej :) Kwestia zdjęcia ? :/
Jak co to zawsze mogę wrócić do safrankowej :P
Ta wycieraczka to taka nasza fantazja, wariacja :P :D bo tak sobie wymyśliłem i musiałem to sprawdzić... :D
P.s. Heniu do poldka nic nie mam, tak tylko porównałem wycieraczki starego typu ;)
Pozdrawiam Przemo
Ostatnio zmieniony przez Aga_i_Przemo 2011-07-09, 06:53, w całości zmieniany 1 raz  

Aga_i_Przemo 
Forumowicz

Wysłany: 2011-07-09, 14:51   

Dopracowałem tylną wycieraczkę tj, dociąłem specjalnym nożykiem do tworzywa który nie kaleczy plastiku niewielkie odpowiednie miejsca na ramieniu i wymieniłem piórko... efekt taki jak zamierzony czyli cała wycieraczka dolega już ładnie do szyby a i tak nic nie widać co było robione bo nie ma jak. Teraz jestem w pełni zadowolony ! :]
Pochwalę sie na zlocie to sami ocenicie koledzy :D
Pozdrawiam Przemo

REAKTywatOR 
Forumowicz

Safrane: 2000r, Ph II, 2.0 16V automat wer. FIDJI

Wysłany: 2011-07-10, 14:22   

Pytanie co do uchwytu tego ramienia czy to jest standardowe U czy coś innego bo można by założyć płaską wycieraczkę np. Valeo xtrm.
Wygląda fajnie tylko jak by była pionowo.

Daroot 
Organizator zlotu
Daroot Garage

Wysłany: 2011-07-10, 14:43   

Fajny jest kształt tej wycieraczki od laguny, bo safrankowa faktycznie taka wyciosana siekierka :D Zreszta klamka w klapie też jest od poloneza :D

Jakby się dało ją postawić jeszcze pionowo - to byłoby całkiem malina.

Aga_i_Przemo 
Forumowicz

Wysłany: 2011-07-10, 16:53   

REAKTywatOR napisał/a:
Pytanie co do uchwytu tego ramienia czy to jest standardowe U czy coś innego

To nie jest standardowe U, podchodzi tylko jeden rodzaj do Laguny II HB jak na przykład w tej aukcji >> KLIK <<

Zawsze możesz się poratować wymianą samych piórek :) ja wymieniam piórka ALCA co sezon i żyję :D

Daroot czy wiesz jak zrobić tą pionową wycieraczkę ? albo reszta chłopaków niech podzieli się wiedzą :P
Wszyscy piszą że podobała by im się pionowa ale nikt nie wie jak to zrobić i temat juz dawno umarł :/

Macie jakieś pomysły ?

Pozdrawiam Przemo

wazzabii 
Forumowicz

Safrane: ph2 2.2dt G8T

Wysłany: 2011-07-10, 20:08   

rozchodzi się o to, żeby coś co odpowiada za wyłączenie wycieraczki w pozycji poziomej przełożyć tak, żeby ją wyłączało w pozycji pionowej. (problem polega na tym co to jest za element, bo może to być rozwiązane na kilka sposobów)

niestety zapasowy mechanizm z silnikiem sprzedałem, także dopiero jak ktoś pokaże fotki wnętrza to można coś zdziałać.

1. Renault Safrane phII 2.2dT G8T RXT
2. Renault Safrane phII 2.2dT G8T RXT

REAKTywatOR 
Forumowicz

Safrane: 2000r, Ph II, 2.0 16V automat wer. FIDJI

Wysłany: 2011-07-10, 20:15   

Aga_i_Przemo napisał/a:
Zawsze możesz się poratować wymianą samych piórek ja wymieniam piórka ALCA co sezon i żyję

Nie chodziło mi wymianę gumek tylko o wygląd i długość ale jak mówi że to nie jest "U" tylko jakiś niestandardowy typ to raczej odpada.

Aga_i_Przemo 
Forumowicz

Wysłany: 2011-07-10, 20:38   

Wróciłem teraz z Norauto i faktycznie Valeo oferuje płaską wycieraczkę do tego ramienia ale cena poraża - ok 55zł

Może ktoś ma silniczek i mechanizm wycieraczki z Safrany i wybadał budowę a wtedy by się coś wykombinowało
Ostatnio zmieniony przez Aga_i_Przemo 2011-07-10, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  

seba 
Organizator zlotu
STASZEK

Safrane: Ph1 V6 RT 93' & Ph2 V6 INITIALE 00'

Wysłany: 2011-07-20, 18:03   

Witam , by ten pomysł zrealizować trzeba przebudować styk wewnątrz mechanizmu przekładni silnika wycieraczki tzn. garb który jest na zębatce usunąć i wykonać w nowym miejscu a może prościej jak pasuje wymienić koło zębate na którym jest trzpień do montażu ramienia wycieraczki lub adoptować całość z Laguny pozdrawiam staszek
Ostatnio zmieniony przez seba 2011-07-20, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  

Aga_i_Przemo 
Forumowicz

Wysłany: 2011-07-21, 17:02   

No proszę... i jest odpowiedź!! Staszek to fachura jeden :D :hyhy:
Dzięki Staszku za wyjaśnienia... ale ja odłożę to na razie "na potem" z braku czasu...
najpierw rozrząd, olej i hamulce :)
Pozdrawiam Przemo

kgb5 
Klubowicz

Safrane: ph2 '99 2.5 20v manual

Wysłany: 2011-07-22, 20:58   

Chłopaki, chyba właśnie wpadłem na pomysł jak to zrobić.
Jutro sprawdzę to w realu, ale wydaje mi się, że jest to proste jak drut :)

Aga_i_Przemo 
Forumowicz

Wysłany: 2011-07-22, 21:04   

kgb5, czekamy !! :D

Odpowiedz do tematu